^ö^ ÚVOD ^ö^ O ORGANIZACI ^ö^ ČLENOVÉ ^ö^ KONTAKTY ^ö^ PORADNA ^ö^ ODKAZY    


FaceBook

Anketa
Kterou z aktivit pro veřejnost byste uvítali rozšířit?
Celkem hlasovalo 11202.
51.6% (5785)
23.6% (2645)
24.7% (2772)

Naši sponzoři a partneřiČESON je členem organizace BatLife


Archív aktualit za rok 2018

Přehled všech aktualit za jednotlivé roky.

Výtvarná a literární soutěž pro pražské děti [27.4.2018]
ČESON vyhlašuje soutěž pro děti z pražských mateřských, základních a středních škol na téma "Blízká setkání s ... netopýry". Přihlásit lze výtvarná i literární díla, a to až do 8. června 2018. Více v letáčku pro MŠ a letáčku pro ZŠ a SŠ. Soutěž probíhá v rámci projektu podpořeného Hlavním městem Prahou.
Květnové akce s netopýry  [15.4.2018]
Během května se uskuteční další osvětové akce pro veřejnost. Příležitost setkat se s živými netopýry a dozvědět se řadu zajímavostí z jejich života bude v Praze v Toulcově dvoře, v Říčanském muzeu, na několika místech v rámci Noci kostelů nebo na Dni stromů na hradě Lukov u Zlína. Více v kalendáři akcí.
Hrady a zámky s netopýry se otevírají [29.3.2018]
Po zimní přestávce budou od dubna znovu přístupné hrady, zámky a další památky v Čechách i na Moravě. Na řadě z nich mají návštěvníci možnost seznámit se kromě historie také s netopýry, kteří využívají místní půdy či sklepení jako úkryt. Vydejte se na výlet na některou z památek uvedených na interaktivní netopýří mapě a přímo na místě se o létajících savcích dozvíte řadu zajímavostí.
Netopýří kešky lákaly i v zimě  [20.3.2018]
Ani během chladného období roku nezůstala geocachingová série "S Drákulou v netopýřím světě" bez návštěvníků. Hledat krabičky s netopýřím tajemstvím se vypravily další desítky nadšenců. Série tak od svého spuštění (v srpnu 2017) zaznamenala již přes 1500 logů. Mezi nejfrekventovanější patří kešky ukryté v okolí zámků Konopiště a Kratochvíle, kláštera ve Svatém Janu pod Skalou a hradu Rabí.
Pozvánka na valnou hromadu ČESON 2018 [5.3.2018]
Zveme všechny členy na letošní valnou hromadu ČESON, která se uskuteční v sobotu 14. dubna 2018 na katedře zoologie PřF UK v Praze. Podrobnější informace o programu v pozvánce.
První jarní akce pro veřejnost [2.3.2018]
Blíží se jaro a s ním začnou i nejrůznější přednášky, besedy a exkurze, při kterých bude možnost se blíže seznámit s životem netopýrů. Sezónu otvírá 24. března Probouzení netopýrů v Javoříčských jeskyních. V dubnu následují akce na Zvířeticích, v Kolíně a v Kroužkovací stanici Národního muzea. Sledujte kalendář akcí.
Sčítání letounů na zimovištích [1.2.2018]
Během ledna a února provádějí členové ČESON tradiční sčítání netopýrů a vrápenců zimujících v podzemních prostorách. Tento monitoring probíhá každoročně na cca 700 lokalitách. Získaná data umožňují sledovat dlouhodobé populační trendy jednotlivých druhů. Řada lokalit je kontrolována již od 70. let 20. století.
Seminář k výukovému programu pro mateřské školy [19.1.2018]
Učitele mateřských škol, pracovníky ekocenter a dalších organizací věnujících se práci s předškolními dětmi zveme na instruktážní seminář k výukovému programu "Školka vzhůru nohama aneb na návštěvě u netopýrů". Seminář se uskuteční 15. března 2018 v rámci projektu podpořeného hl. m. Prahou. Více v pozvánce.
Putovní výstava o netopýrech bude ke zhlédnutí na dalších místech [8.1.2018]
Výstava Netopýři tajemní a zranitelní pokračuje i v roce 2018. Od ledna do března bude instalována ve Stanici přírodovědců DDM v Praze, v červnu se přesune do muzea v Českém Těšíně a na podzim bude k vidění v muzeu v Kladně. Více v kalendáři akcí.
PF 2018 [2.1.2018]
Přejeme hodně štěstí a zdraví všem kolegům, přátelům a příznivcům netopýrů. Ať je letošní rok pestrý! PF 2018 (Foto: J. Šafář)