^ö^ ÚVOD ^ö^ O ORGANIZACI ^ö^ KONTAKTY ^ö^ PORADNA ^ö^ ODKAZY    


FaceBook

Anketa
Kterou z aktivit pro veřejnost byste uvítali rozšířit?
Celkem hlasovalo 35140.
43.7% (15342)
28.4% (9977)
27.9% (9821)
V této anketě jste již hlasoval(a).

Naši sponzoři a partneřiČESON je členem organizace BatLife
Programy pro školy


Literární a výtvarná soutěž pro pražské děti (2014)

V návaznosti na vzdělávací programy a večerní exkurze proběhla v roce 2014 také výtvarná a literární soutěž pro žáky pražských škol. Výtvarné soutěže se mohly zúčastnit děti do 12 let, které poslaly obrázek na téma "Můj kamarád netopýr". Starší žáci mohli ztvárnit své zážitky ze setkání s netopýry literárně, formou krátké povídky či básničky, v rámci soutěže "Jak jsem potkal netopýry". Soutěže probíhaly ve dvou kolech – uzávěrka 1. kola byla 15. června 2014, uzávěrka 2. kola byla 30. listopadu 2014. V obou kolech soutěže se sešlo velké množství zdařilých prací, za které všem účastníkům soutěže děkujeme! Kromě slavnostních vyhlášení výsledků obou kol soutěže, během nichž byly výhercům jednotlivých kategorií předány diplomy a drobné věcné odměny, byla uspořádána také výstava vybraných výtvarných prací. Tato výstava proběhla od 20. ledna do 6. března 2015 v prostorách Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy.

Výsledky 1. kola
Ve výtvarné soutěži se sešlo celkem 207 obrázků a jedna kolektivní třídní práce, které byly rozděleny do tří věkových kategorií: 6 - 7 let, 8 - 9 let a 10 – 12 let. V každé kategorii byly vybrány první tři nejlepší práce a kromě toho porota udělila ještě další zvláštní ceny za zajímavý nápad či kompozici. V první kategorii vyhrála Eva Belšánová ze ZŠ Satalice, v druhé kategorii Marie Rousová ze ZUŠ U Prosecké školy a ve třetí Amálie Rousová rovněž ze ZUŠ U Prosecké školy. V rámci literární soutěže byla účast nižší, oceněna byla jedna práce, a to povídka Violy Bláhové z Gymnázia Špitálská s názvem „Naše rodina a netopýři“.

Podrobné výsledky 1. kola soutěže

Fotogalerie vítězných výtvarných prací z 1. kola

Vítězná literární práce z 1. kola

Výsledky 2. kola
Ve výtvarné soutěži se sešlo celkem 143 obrázků, které byly hodnoceny stejným způsobem jako v 1. kole soutěže. V první kategorii zvítězil Matyáš Beck ze ZŠ Jarov, v druhé kategorii Dora Úlehlová rovněž ze ZŠ Jarov a ve třetí kategorii Anna Marie Kocychová ze ZŠ Curie. Do literární soutěže přispělo svými pracemi celkem 13 žáků. Vítězem první kategorie se stala Zlata Mackanuková ze ZŠ Jarov, ve druhé kategorii byly shodně oceněny básničky Kristiny Drahošové a Natálie Šimákové, obě ze ZŠ Jarov. Ve třetí kategorii získala cenu za účast Markéta Kratochvílová z Gymnázia Jana Palacha.

Podrobné výsledky 2. kola soutěže

Fotogalerie vítězných výtvarných prací z 2. kola

Vítězné literární práce z 2. kola
Zlata Mackanuková , Kristina Drahošová , Natálie Šimáková , Markéta Kratochvílová