^ö^ ÚVOD ^ö^ O ORGANIZACI ^ö^ KONTAKTY ^ö^ PORADNA ^ö^ ODKAZY    


FaceBook

Anketa
Kterou z aktivit pro veřejnost byste uvítali rozšířit?
Celkem hlasovalo 33029.
44.1% (14577)
28.2% (9323)
27.6% (9129)
V této anketě jste již hlasoval(a).

Naši sponzoři a partneřiČESON je členem organizace BatLife
Projekty

Výpravy do světa netopýrů aneb poznejte své ohrožené sousedy (2022 – 2024)

Hlavním cílem projektu je zlepšit ochranu netopýrů žijících v lidských sídlech prostřednictvím zvýšení informovanosti široké veřejnosti, majitelů a správců budov a dalších objektů, pracovníků firem i veřejné správy. Projekt přímo navazuje na podobně zaměřené vzdělávací a osvětové programy realizované v letech 2015 – 2017 a 2019 – 2021 a dále je rozvíjí.

Náplní projektu je realizace různých osvětových akcí pro širokou veřejnost, které budou probíhat zejména ve venkovním prostředí (např. večerní exkurze, nový vzdělávací program založený na pozorování netopýrů v terénu pomocí ultrazvukových detektorů, questingové trasy, informační cedule v parcích), ale také s využitím online prostoru (popularizační webináře, osvětová videa na youtube, interaktivní netopýří mapa na webu atd.). Dále také zajištění poradenského servisu pro všechny cílové skupiny, uspořádání série odborných vzdělávacích seminářů, tisk informačních letáků a vydání nové metodické publikace o ochraně netopýrů při péči o nelesní zeleň, vytvoření nového systému značení stromů s úkryty netopýrů a pokračování motivační akce Náš soused je netopýr.

Více o jednotlivých aktivitách na stránkách projektu.

Realizace: leden 2022 - prosinec 2024

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Některé aktivity finančně podpořilo také Hlavní město Praha.